Ankara Gülüş Tasarımı

3

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı adı üzerinde gülüşte yapılan bir tasarımdır. Daha detaylı bir şekilde izah etmek gerekirse, kişinin gülüşüne doğal yapısını bozmayarak, üzerinde yapılan muhtelif estetik operasyonlarıyla,  mükemmel bir görünüm vermek maksadıyla kişinin dudak, diş eti ve dişin göründüğü kısımlarında uygulanan bir tedavi yönetimidir.

Bu nedenle Ankara’da hizmet veren diş kliniğimiz kendisine bu misyonu yükleyerek gülüşüne güzel bir görünüm vermek kişilerin ihtiyacını karşılamak niyetindedir.  Gülüş tasarım operasyonunu iki farklı alanda yapılır. Yani; dişlerin beyaz kısımlarının olduğu yer ve dişlerin pembesi kısmının olduğu yer.  Tabi doğrudan bu işlemi yapmaya başlamadan önce kişinin ağız sağlının bir ön kontrolü yapılır. Şayet, dişlerde sağlam olmayan bir yer varsa önce tedavisi yapılır daha sonra ağzı tedaviye hazır hale getirilir.

Gülüş Tasarımı Kaç Gün Sürer?

Gülüş tasarımı yaptıracakların kafasında yer alan önemli sorulardan bir tanesidir. Acaba yaptıracağım gülüş tasarımı ne kadar sürer?  Genellikle en az bir hafta süreceği gibi bazen 2 haftalık bir periyodu da bulur. Tabi bu kullanılan teknolojiye ve yapılacak olan tedavinin kaç seansta yapılması gerektiğine bağlıdır. Bir diğer önemli faktör ise kişini diş sağlığının ne kadar iyi olduğudur. Çünkü dişine çürük,  kırık ya da iltihap bulunan kişilerde gülüş tasarımı biraz daha uzun sürer.

Gülüş Tasarımı Kimlere Yapılır?

Peki, kimler gülüş tasarımı yaptırabilir? Genellikle gülüş tasarımı yaptıran kişilerin gülüşündeki görünümden şikâyetçi olanlar, ya da diş yapısı çapraşık,  boşluklarla dolu olan kişiler ve yahut gülüşüne başka bir izlenim ve görünüm vermek isteyen bireyler bu yola başvurur. Bu şahıslar haricinde, daha önce dişlerine dolgu yaptıran ya da diş eti sorunları yaşayan kişiler diş estetiği tedavisinden istifade etmektedirler.

Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Gülüş tasarımı kalıcı olmamakla birlikte ortalama süresi 5 ila 10 yıl arasında değişmektedir. Çünkü gerçekleşen tasarımla birlikte eğer bu tedaviye başvuran kişi dişlerine gerekli olan ihtimamı ve özeni göstermemişse elbette bu bakımsızlığın ve özensizliğin gülüş tasarımına bir etkisi olur. Bu nedenle gerekli tedbirleri alarak ve ağız ve diş sağlığına önem vererek yapılan gülüş tasarımının ömrünü uzatmak bireyin elinde olan bir şey. En azından sıklıkla ve belli aralıklarla dişler fırçalanmalı, ağız bakımı yapılmalı, sigaradan uzak durulmalı, çay ve kahve çok fazla tüketilmemeli.  Bu kişiye yaptırdığı tasarımdan memnun kalmasına sebep olacaktır.

Gülüş Tasarımı Fiyatları?

Daha önce belirtiğimiz gibi gülüş tasarımı yapmak isteyen herkese aynı sürede estetik yapılmayacağı gibi,  herkesin tedavisini aynı fiyata yapmak kesinlikle mümkün değildir. Çünkü bu tasarımı yaptırmak isteyen herkes aynı sebeple bu işlemi yaptırmamakta, kimisi sağlam dişlere sahip olmasına rağmen, diş etlerindeki küçücük problemden dolayı bu tasarımı yaptırmak istemekte; kimisi de bozuk ve görüntüsü güzel olmayan dişlerinden dolayı bu estetiği yaptırmakta. Dolayısıyla net ve kesin bir fiyat söylemek olağan olmamaktadır. Bununla birlikte Komplike bir tedavi süreci içeren gülüş tasarımı fiyatı ortalama 6000 TL ile 15000 TL arasında fiyatlandırılırken, karışık bir tedavi süreci içermeyen gülüş tasarımı fiyatı ortalama 2000 TL ile 6000 TL fiyat aralığında tamamlanabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Yaptırmanın Faydaları?

Gülüş tasarımın saymamız gereken ilk fayda kişide artık oluşan memnuniyettir. Çünkü estetiği yaptıran kişi artık hayal ettiği bir gülüşe sahip olur. Sonra, dişleri şayet daha önce bozuk bir yapıya sahipse bu yapı değiştirilir ve düzgün bir hal alır. Ayrıca kişinin ağzı ve dişleri sağlıklı bir görünüm kazanır, kişi her zaman güldüğünde gülüşündeki değişiklik çabukça fark edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.