Ankara Diş Teli Tedavisi

3

Ankara Diş Teli Tedavisi Hizmetleri

Günümüzde diş teli tedavisi her yaştaki insanlara uygulanmaktadır. Önceden çocuk yaşta sıklıkla uygulanan bu yöntemin, şimdilerde gençlerde ve yetişkinlerde yapıldığını görmekteyiz. Diş görüntüsünde bozukluk olanlar yani çarpık dişlere sahip olanlar ya da çıkması gereken yerden dişin çıkamaması gibi durumlarda bu tedavinin uygulanması gerekir. Ağız içinde yanlış yerlerden çıkan dişler çene yapısını bozmaktadır. Böylelikle yüz bölgesinde çenenin simetriğini bozarak kötü bir görüntüye de sebep olmaktadır. Ankara diş teli tedavisi hizmetleri bu gibi durumlarda kişilerin ağız sağlıklarını düşünerek, onlara uygun olan yöntemi kişilere sunmaktadır. Bünyemizde bu tedavi ortodonti uzmanları tarafından yapılmaktadır. Ortodontistlerimiz öncelikle kişilerin ağız ve diş muayenelerini yapmaktadır.

Diş kökleri ve damak yapısı film çekilerek incelenir. Filmde çürüyen diş var mı ya da diş kökleri damak içerisinde rahat kök salabilmiş mi diye tespit edilir. Dişlerin olması gerektiği gibi dizilim gösterip göstermediklerine bakılır. Bütün bu incelemelerden sonra ortodontistlerimiz tedavi yöntemini belirlemektedir. Panoramik fotoğraf çekilerek kişilerin ağız, çene ve diş durumları incelenir. Bu incelemelerin sonunda ortodonti sıkıntıların neler olduğu ortaya çıkmaktadır. Uzman doktorumuz kesin teşhisi koyduktan sonra tedavide izlenilecek yol hakkında sizleri bilgilendirmektedir. Tedavide uygulanması gereken tellerin çeşitleri, yapılacak tıbbi müdahaleler ve tedavinin süreci sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Ankara diş teli tedavisi fiyatları, kişilerin diş yapılarının bozukluğuna ve tedavi sürecinin uzunluğuna göre değişmektedir.

Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürmektedir?

Özellikle 7 yaşından itibaren çocukların diş muayeneleri yapılması gerekir. Bebeklikteki biberon kullanımları, emzik ya da parmak emme alışkanlıkları onların dişlerinin düzensiz çıkmasına neden olmaktadır. Süt dişlerinin dökülerek yerine kalıcı dişlerin gelmesiyle birlikte ağız içi sağlığınıza dikkat etmenin zamanı da gelmiş demektir. Herhangi bir bozukluğa rastlanıyorsa gerçek tedaviye 12 yaşlarında başlanması gerekir. Ama bu süre içerisinde dişerin dağılım ve yerleşim kontrollerinin yapılmasında fayda bulunmaktadır. Pedodonti uzmanları çocuklarınızın diş gelişimlerini izleyen doktorlardır. Onlar uygun gördüğü takdirde çocuğunuzu ortodontiye yönlendirecektir. Ankara diş teli tedavisi hizmetleri içinde yer alan uzman ortodontistlerimiz çocuğunuzun erken teşhisle birlikte, gerekli olan ortodonti tedavilerini büyük bir hassasiyet içerisinde yürütmektedirler.

Ortodonti tedavisinin yapılması gerektiği kanısına varılan çocuklarda ya da gençlerde sabırlı bir süreç içerisinde girmiş bulunmaktasınız. Netice bu durum kısa sürede cevap vermeyecektir. Aşamalarla diş bozukluklarının giderilmesi gerekecektir. Kişilere uygun olan diş tellerine ve takılacak olan diş plaklarına ve braketlere karar verildikten sonra; diş çekimi var mı implant gerektiren durumlar söz konusu mu diye araştırılır. Bütün bunlar neticesinde Ankara diş teli tedavisi fiyatları ortaya çıkacaktır. Tedavi süreci ve tedavide uygulanacak yöntemler fiyat belirleme etkendir. Bu tedavi yöntemi kişilere göre değişmekte olup yaklaşık 8 ile 30 ay arasında sürmektedir. O yüzden tedavinin devam ettiği süreçlerde doktorun dedikleri yapılmalı ve zamanında kontrollere gidilmelidir. Ancak o zaman tedavi amacına ulaşmış olmaktadır.

Diş Teli Tedavi Çeşitleri Ve Yöntemleri

Diş teli tedavisine başlayan kişilerin merak ettiği bir konu da; diş teli tedavisi acıtır mı? Yönündedir. Bu ağrılı ve acılı bir süreç değildir. Aylarca sürecek ve adım adım ilerlenerek aşama kaydedilecek bir tedavidir. Tedavide önemli bir yere sahip olan diş braketleri metal ya da porselen olarak imal edilmişlerdir. Metal braketlerle özellikle çocuklarda en hızlı ve en kesin çözüme ulaşılırken; porselen olanlar yetişkinlerin estetik bir görüntüye sahip olmaları için tasarlanmışlardır. Lingual braketler dişlerin iç kısmına yerleştirilen tellerdir. Görüntü bozukluğuna sebep olmazlar. Tedavi süresini biraz uzatıyor olsalar da özellikle yetişkinler Lingual braketleri tercih etmektedirler. Kişilerin tercihlerine, yaşlarına ve tedavi süresine göre tedavi yönteminin belirlenmesi uzman doktorlarımızca size aktarılacaktır.

Yamuk dişlerin ortodontik tedavisi; geleneksel ya da bonding yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Geleneksel tedavide, teller dişlere teker teker yapıştırılır ve ışınla sertleştirilir. Bonding yönteminde ise hastanın ağzının ölçüsüne göre diş modeli hazırlanmaktadır. Braketler bu modele yapıştırılır ve hastanın dişlerine yerleştirilir. Bütün bu tedavi yöntemleri Ankara diş teli tedavisi hizmetleri içerisinde sizlere verilmektedir. Size uygun olan telin çeşidi ve yöntemin belirlenmesi ortodontistlerimizin işidir. Uygulanacak tedavinin belirlenmesi sonucunda Ankara diş teli tedavi fiyatları ortaya çıkmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.