Ankara Diş Beyazlatma

3

ANKARA DİŞ BEYAZLATMA

Güzel gülüşler için dişlerin düzgün ve estetik sıralanması kadar dişlerin beyaz olması da çok önemlidir. Diş beyazlatma işlemi, dişlerin istendiği kadar beyaz olmadığı durumlarda ya da dişlerde oluşan lekeleri yok etme amacıyla uygulanan işlemlerdir. Diş beyazlatma işlemi 18 yaşını geçmiş her bireye uzman hekimler tarafından uygulanabilir.

Ankara diş beyazlatma kliniğimiz bu konuda çeşitli yöntemler ile karşınıza gelmektedir. Dişlerin rengi zamanla; kullanılan sigara, içilen çay kahve ve yenen yiyeceklerle var olan beyaz hali zamanla sararıp kötü bir görüntü oluşturabilir. Karşılaşılan bu durumda bir uzmandan yardım almak bulunabilecek en iyi çözüm yoludur. İşte tam da bu noktada Ankara diş beyazlatma olarak alanında uzman, bilinçli hekimler ile uygulanabilecek en etkili ve en iyi tedavi yöntemleri ile size yardımcı oluyoruz.

Diş Beyazlatma Çeşitleri

Dişler zamanla, genetik sebeplerden veya zamanla var olan beyaz rengini kaybedebilirler. Eski diş rengine kavuşmak isteyen kişiler bir uzmana başvurduğunda, uzmanlar dişlerinin durumuna göre farklı tedaviler, diş beyazlatma çeşitleri önerebilir. Diş beyazlatma çeşitleri dört şekildedir ve şöyle sıralanabilir:

  • Ev Tipi Diş Beyazlatma
  • Ofis Tipi Diş Beyazlatma
  • Tek Diş Beyazlatma
  • Kombine Diş Beyazlatma

1) Ev Tipi Diş Beyazlatma: Ev tipi beyazlatma yöntemi, yaklaşık 3 hafta boyunca evde uygulanan yöntemdir. Hastanın ağız ölçüsü alınarak kişiye özel beyazlatma plakları hazırlanır. Özel beyazlatma jelleri uygulanan bu plakları, hastanın günde 4-5 saat boyunca kullanması tavsiye edilir. Özellikle gece yatarken kullanılması önerilen bu plakları hasta, 15-20 gün süreyle kullandığında etkili sonuç vermektedir.

2) Ofis Tipi Diş Beyazlatma: Bu yöntemin özelliği klinikte uygulanan bir yöntem olmasıdır. Ofis tipi diş beyazlatma yönteminde diş plağına uygulanan jel, lazer yöntemiyle aktif hale getirilir. Bu yöntem aynı zamanda lazerle diş beyazlatma yöntemi olarak da bilinmektedir. Lazerin kullanım alanları farklılık gösterdiği için, lazer seçimi; kullanılacak olan işleme göre de farklılık gösterebilir.  Ortalama 1 saat kadar süren bu işlem ev tipi diş beyazlatma yönteminden daha kısa sürerken aynı zamanda daha etkili sonuç vermektedir.

3) Tek Diş Beyazlatma: Kanal tedavisinin ardından dişlere uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Öncelikle dişteki dolgu sökülerek açılan yere jel uygulaması yapılır ve sonrasında diş geçici bir dolguyla kapatılarak beyazlaşıncaya kadar beklenir. Yapılan uygulama diş istenilen renge ulaşana dek tekrarlanır.

4) Kombine Diş Beyazlatma: Hem ev tipi hem de ofis tipi diş beyazlatmanın beraber yürütüldüğü yönteme, kombine diş beyazlatma yöntemi denir. Ofiste uygulanan tedavi yönteminin ardından uzman hekimin gerekli gördüğü kadar hasta kendine ev tipi beyazlatma yöntemi uygular. Bu yöntemde evde istenen uygulama yöntemi genellikle 2-3 gün kadardır.

Diş Beyazlatma İşleminin Başarı Oranı Nedir?

Diş beyazlatma işleminde öncelikle şu kesin olarak bilinmelidir ki her hasta da aynı sonucu almak mümkün değildir.  Hastanın yaşı, ağız yapısı, diş minesi bu oranı etkileyen en önemli etmenlerdir. Diş beyazlatma işleminden maksimum oranda başarı elde etmek istiyorsanız alanında uzman hekimlere danışmak sizin için en faydalı şey olacaktır. Alanında uzman hekimler sizin için en doğru, en etkili yöntemi seçmelidirler. Bu bağlamda Ankara Diş Beyazlatma olarak alanında uzman, güvenilir hekimlerle ve gelişmiş teknolojilerle çalıştığımızı belirtmek isteriz.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin diş beyazlatma fiyatları için belirlediği bir fiyat aralığı vardır. Fakat verilen fiyatlar kliniğe ve uygulanan yönteme göre farklılık gösterebilir. Örneğin ofis tipi diş beyazlatma, ev tipi diş beyazlatmadan daha maliyetli olabilmektedir. Buna ek olarak hastanın diş yapısına göre uygulanan seanslar da fazlalaşabilmektedir. Bu konuda bilgi almak için en iyi yöntem alanında uzman bir hekime danışmaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.